راهنمای فارسی سیستم اتوماسیون درب اتوماتیک لولایی PHOBOS ساخت کمپانی BFT

بیشترین استفاده سیستم اتوماسیون دربهای اتوماتیک در ایران، دربهای اتوماتیک لولایی می باشند، به علت کثرت استفاده از دربهای اتوماتیم لولایی، پر مصرف ترین سیستم اتوماسیون دربهای اتوماتیک، جکهای خطی برای انتقال نیرو برای به حرکت در آوردن درب می باشند. جکهای درب اتوماتیک که در چند تیپ اصلی از جمله الکترومکانیک، هیدورلیک و پنوماتیک مورد استفاده قرار می گیرند، سهم بزرگی از بازار اتوماسیون دربهای اتوماتیک را به خود اختصاص می دهند.

در ایران به جرات می توان به عقیده همکاران بیشترین جک استفاده شده در سالیان گذشته در این صنعت را در تیپ الکترومکانیک، سیستم phobos ساخت کمپانی bft ایتالیا قلمداد کرد. این سیستم که جز جکهای الکترومکانیک با موتور 24 ولت DC با تردد متراکم می باشد جز اولین سیستمهایی می باشد که به علت استفاده از این موتور و گیربکس، توانایی نصب باتری پشتیبان را دارا بوده و در مواقع قطعی برق یکی از راهکارهای مناسب را به مصرف کننده ارائه می دهد.

در کنار مزیتهای فوق العاده این جک الکترومکانیک که این سیستم را در زمره بهترین سیستمهای اتوماسیون دربهای اتوماتیک لولایی قرار داده است، برد کنترل دیجیتال سیستم  phobos ساخت کمپانی bft  ایتالیا می باشد که به عنوان هوشمند ترین برد در سیستمهای دربهای اتوماتیک شناخته شده است و قابلیتهای بسیار مفید را به سیستم اضافه نموده است. این برد دیجیتال به علت داشتن نرم افزار داخلی و صفحه نمایش که نمایانگر پارامترها و توابع سیستم می باشد، قابلیت تنظیم و برنامه دهی سیستم به بهترین شکل ممکن را دارا می باشد. نمایشگربرد کنترل کلیه خطاهای پدید آمده در سیستم را بر روی نمایشگر سیستم نمایان کرده و عیب یابی سیستم را به ساده ترین شکل ممکن مقدور می سازد.

یکی از نکات حائز اهمیت در سیستم phobos ساخت کمپانی bft  ایتالیا که می توان آن را یکی از دلایل برتری این سیستم نسبت با سایر رقبای خود در بازار دربهای اتوماتیک برشمرد، طراحی خاص و ویژه مکانیکی این سیستم می باشد. در این سیستم ضمن بهره گیری بهینه از گیربکس قدرت کوپل شده به موتوربرای به حرکت درآوردن درب اتوماتیک لولایی، نکات ریز و هوشمندانه ای در طراحی رعایت شده است. وجود نقاط شکست مکانیکی مختلف در مکانهایی مختلف از جک باعث شده است، ، به هیچ عنوان نیرو در هنگام برخورد و تصادف با درب به قطعات داخلی جک انتقال پیدا نکند و در نتیجه فقط نقاط شکستی که طراح آنها را هوشمندانه در جک تعبیه کرده است دچار مشکل شوند که براحتی بتوان آنها را تعویض نمود.

از نکات مهمی که هر تکنسین درهنگام نصب سیستم اتوماسیون برای درب اتوماتیک لولایی بایستی رعایت کند، جداول ابعاد و استانداردهایی می باشد که توسط سازنده سیستم ارائه می گردد. رعایت اینگونه استانداردها و فواصل ابتدایی و انتهایی کارکرد عالی و بهینه سیستم را در دراز مدت تضمین می نماید. بدین منظور در ادامه راهنمای فارسی سیستم phobos ساخت کمپانی bft  ایتالیا که برای اتوماسیون دربهای اتوماتیک لولایی مورد استفاده قرار می گیرد، آورده شده است که شما می توانید از طریق آدرس زیر آن را دانلود کنید:

پیوستاندازه
D811610 00100_01 FARSI.pdf1.08 مگابایت